Pozastavené využití objektů

Nazdar setry, bratři, spoluobčané 

Z důvodu epidemie koronaviru středisko pozastavuje využívání objektů v jeho správě jakémukoliv subjektu. Jedná se tedy o skautovnu, chatu ve Stříbrné Skalici a chatu v Plaňanech za nádražím. Toto omezení se vztahuje i na již domluvené pronájmy a to od dnešního dne 20. 3. 2020 a to do odvolání. To však neznamená, že si v tuto chvíli nemůžete zarezervovat objekt na budoucí termín. Pouze si tímto vyhrazujeme právo Váš pronájem předem zrušit, pokud situace ohledně epidemie nebude příznivější. Rezervace objektů provádějte i nadále stejným způsobem, tedy přes tel. kontakt na správce daného objektu.

K tomuto kroku nás vedla jak současná situace, doporučení a zákazy ze strany vlády, tak i naše zodpovědnost vůči nám samým, našim blízkým a společnosti, kdy bychom za těchto podmínek nebyli schopni zaručit jejich bezpečí v pronajímaných objektech.

Všem, kteří měli již domluvené pronájmy, se omlouvám za případné komplikace s tím spojené a děkuji za pochopení.

 

 Tomáš „Zub“ Klabzuba                                                                                                                                                         Vedoucí střediska Plaňany                                                                                                                                                     Tel.:728 730 647

 

Skautovna

Cesta k Plaňanské skautově byla velice dlouhá. Po roce 1990, kdy byl skaut znovu obnoven, jsme se jako skauti neměli pořádně kde scházet. Prošli jsme spousty míst, například místností ve starém chudobinci, další místností půjčenou od JZD a nakonec jedna z místností na faře. Když jsme se vrátili z tábora v roce 1992, tak nás čekalo překvapení, klubovna byla obsazena jakousi duchovní mládeží a to byla poslední kapka. Hledali jsme jinou možnost a taky stálejší, to nás vedlo k vybudování vlastního - a stálého - prostoru. Tady přišel na řadu pan Brůžek, který nám pomohl se zařízením stavby v Plaňanech. V roce 1993 byl položen základní kámen a stavba započala (za pomoci ÚRJ, OÚ Plaňany a hlavně Mušona). Na stavbě se podílelo hodně dobrovolníků z řad skautů a jejich kamarádů. Za dva roky vyrostla stavba se sociálním zařízením a čtyřmi klubovnami, které slouží nejen skautům, ale i veřejnosti.

Skautovnu je možné si vypůjčit pro pořádání menších soukromých akcí (oslavy, svatby...). V případě zájmu kontaktujte správce skautovny uvedeného v kontaktech.

Previous
Next